Güzel Sanatlar Fakültesi

Fakülte Tanıtımı

İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 1997 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Fakültemizin amacı, sanat ve tasarım alanında, özgün, yapıcı, yaratıcı ve eleştirel düşünceye sahip genç sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmektir. 

Fakültemizin tüm bölümlerinde ortak projeler ve grup çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek için tasarlanan yüksek standartlardaki atölye, sahne ve laboratuvarlarda uygulamalı dersler verilmektedir. Bütün bölümlerimizde modern teknoloji ve öğretim teknikleri kullanılmaktadır. Fakültemizde verilen eğitimde öğrencilerimizin kişilikleri, yetenekleri ve bireysel eğitimleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Öğrencilerimiz, profesyonel hayatı üniversitemizde deneyimlemeye öğrenciyken başlamaktadır. Yaptıkları çalışmaları sergi ve gösterilerle okul içi ve okul dışı çevrelerle paylaşılmaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinin eğitim dili Türkçe’dir. İngilizce hazırlık isteğe bağlıdır. Bölümlerde, çift anadal ve yandal yapma; Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programları ile yurt dışında eğitim alma imkanları bulunmaktadır. Grafik Tasarım, Oyunculuk ve Tekstil ve Moda Tasarımı bölümlerimize yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.